Category: Lajmet

Lajmet

Përzgjedhësja e femrave fitoi ndeshjen kundër Kinostudios 

Dje më 12 prill vonë pasdite Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave, në kuadër të programit në Kampin stërvitor që është duke e mbajtur në Durrës të Shqipërisë, ka zhvilluar një ndeshje kontrolluese kundër skuadrës “Kinostudio” ngaTirana. Ndeshja është zhvilluar në kompleksin sportiv”Tropikal” në…

Lajmet

Hajvalia e mposhti Llamkos Kosovën 

Hajvalia ka shënuar fitore në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës kundër Llamkos Kosovës, me rezultat 3:1. Llamkosi kaloi në epërsi në minutën e 33-të me golin e shënuar nga Leart Emini pas një bashkëveprimi të shkëlqyeshëm me Semir Zenelin. Fillimi i…

Lajmet

Drita-Feronikeli, pa fitues dhe pa gola 

Skuadra e Feronikelit ka arritur të marrë një rezultat të favorshëm në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës, pasi ka barazuar pa gola me Dritën, në Gjilan. Të dy ekipet kanë pasur raste të mira shënimi, por asnjëra nuk ka arritur ta…

Lajmet

Përfaqësuesja e femrave grumbullohet në Durrës 

Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave do të jetë e grumbulluar në Durrës nga sot deri më 13 prill. Sipas Afërditë Fazlisë përzgjedhëse, në këtë tubim janë ftuar 28 futbolliste të klubeve të Raiffeisen Superligës së femrave. Grumbullimi nis sot më 9 prill dhe…

Lajmet

Terim e Shen premtojnë miqësore 

Sot më 7 mars kryetari i FFK-së z. Fadil Vokrri dhe sekretari i përgjithshëm Z. Eroll Salihu, me ndërmjetësimin e z. Ali Shen, i cili bëri një mikpritje të jashtëzakonshme për krerët e FFK-së,  janë takuar me përzgjedhësin e Përfaqësueses turke Fatih Terim. Z. Ali…

P