Category: Lajmet

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Është caktuar termini i ndeshjeve dhe gjyqtarët e javës së 22-të, të fundit për fazën e dytë të garave, në Raiffeisen Superligë. Dy ndeshje do të zhvillohen të shtunën, derisa katër ndeshjet e tjera luhen të dielën.   Raiffeisen Superliga Java e 22-te ndeshjet zhvillohen…

Lajmet

Shtyhet grumbullimi i Përfaqësueses U-21 

Grumbullimi i Përfaqësueses U-21, i paraparë të mbahet më 8-9 prill është shtyrë për shkak të kushteve jo të mira atmosferike dhe me qëllim të mos dëmtimit të fushës. Kësisoj, përzgjedhësit e kësaj grupmoshe, Rafet Prekazi e Erdogan Celina, kanë marrë vendim që ky grumbullim…

Lajmet

Besa e Kosova (V) fituan si mysafire 

Sot janë zhvilluar katër ndeshjet e fundit në javën e 21-të në Raiffeisen Superligë. Në dy ndeshje fitoreve iu gëzuan skuadrat mysafire, një ndeshje përfundoi baras, derisa në një tjetër fituan vendasit. Besa ka shënuar fitore në kryeqytet në përballje me Hajvalinë, me rezultat 3:1,…

Lajmet

Vokrri ngushëllon Mërgim Mavrajn 

Telegram ngushëllimi i kryetarit të FFK-së z. Fadil Vokrri për z. Mërgim Mavraj Prishtinë 3 prill 2015 I nderuari z. Mërgim Mavraj! Në një çast të vështirë për juve dhe familjen e juaj, ju lutem që në emrin tim, KE të FFK-së, futbollistëve dhe futbolldashësve të…

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 21-të 

Është caktuar termini dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 21-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 19-të në Ligën e Parë   Raiffeisen Superliga Java e 21 : Ora13.00 E shtunë  04.04.2015 Drenica – Feronikeli    ( K.Vula.B.Kepuska. I.Kabashi. B.Batalli) Trepça – Vellaznimi  …

P