Category: Lajmet

Lajmet

Fitore të skuadrave vendase 

Java e 20-të në Raiffeisen Superligë është mbyllur me katër ndeshjet e sotme. Karakteristikë e kësaj jave është fakti që skuadrat mysafire nuk fituan asnjë pikë. Feronikeli e Prishtina shënuan fitore të reja, duke përforcuar dy pozitat e para në renditje. Skuadra kryesuese, Feronikeli, e…

Lajmet

Fitore të Trepçës'89 dhe Besës 

Sot janë zhvilluar dy ndeshje në kuadër të javës së 20-të në Raiffeisen Superligë. Trepça’89 dhe Besa kanë shënuar fitore para tifozëve të vet. Trepça’89 e mundi Vëllaznimin, me rezultat 2:0, në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Të dy golat mitrovicasit i shënuan në pjesën…

Lajmet

Gjilani, çerekfinalisti i fundit 

Tashmë dihen të gjitha skuadrat çerekfinaliste të Digitalb Kupës së Kosovës në futboll. Biletën e fundit për në këtë rreth të kësaj gare e ka siguruar Gjilani, që para tifozëve të vetë, të enjten, e ka mposhtur Ferizajn, me rezultat 2:0. Të dy golat gjilanasit…

Lajmet

Pritje e ngrohtë për delagacionin e FFK-së në Nordhorn 

Sot më 26 mars, në stadiumin e skuadrës Eintracht Nordhorn, drejtuesit e kësaj skuadre, bashkë me krerët e FFK-së, mbajtën një konferencë për media. Fillimisht drejtuesve të FFK-së, kryetarit Fadil Vokrri, sekretarit Eroll Salihu, përzgjedhësit të përfaqësueses Albert Bunjaku dhe kapitenit Samir Ujkani, mirëseardhje ju…

Lajmet

Drita në çerekfinale pas penalltive 

Skuadra e Dritës është kualifikuar në çerekfinale të Digitalb Kupës së Kosovës, pasi të mërkurën në Prishtinë e mposhti Flamurtarin, pas gjuajtjes së penalltive 4:1. Ndeshja në kohën e rregullt përfundoi baras 1:1, kurse pas vazhdimeve 2:2. Madje, gjilanasit golin e barazimit të dytë e…

Lajmet

Përfaqësuesja zhvilloi seancën stërvitore 

Sot më 23 mars në orën 17.00 në stadiumin e qytetit në Frankfurt  përfaqësuesja e Kosovës mbajti seancën e parë stërvitore para ndeshjes kundër Eintracht Frakfurtit. Gjatë stërvitjeve futbollistët treguan përkushtim dhe disiplinë e punë të zellshme në mënyrë që në ndeshjen e nesërme të…

P