Category: Lajmet

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Është caktuar termini i ndeshjeve të javës së 19-të në Raiffeisen Superligë. Ndeshja që do ta hapë javën do të jetë ajo ndërmjet Trepçës dhe Feronikelit, që do të luhet të premten. Një ndeshje do të luhet të shtunën (Drenica-Besa), kurse katër ndeshjet e tjera…

Lajmet

Orari i dy ndeshjeve të Digitalb Kupës së Kosovës 

Dy ndeshjet e fundit të rrethit të dytë në Digitalb Kupën e Kosovës do të zhvillohen në mesjavën e ardhshme, përkatësisht më datat 25 e 26 mars. E mërkurë,  25 mars  ora 13.00 Flamurtari   Drita ……………………..SSK E enjte,  26 mars    ora 13.00 Gjilani   Ferizaj…………………..…….SSK

Aktivitete, Lajmet

Vokrri u prit nga konsulli Astrit Zemaj 

Sot më 17 mars kryetari i FFK-së z. Fadil Vokrri pas arritjes në Gjermani është pritur me nderime të larta në konsullatën e Republikës Kosovës në Frankfurt nga konsulli z. Astrit Zemaj. Kryetari Vokrri, duke falënderuar për këtë pritje e njohu konsullin Zemaj për përpjekjet që po…

Lajmet

Vokrri nesër takohet me presidentin e DFB-së 

Sot më 17 mars, kryetari i FFK-së, z. Fadil Vokrri ka udhëtuar për Gjermani, ndërsa nesër do të ketë takim zyrtar me presidentin e Federatës së Futbollit të Gjermanisë (DFB), z. Wolfgang Niersbach. Në këtë takim do të bisedohet për harmonizimin e agjendës për takimin…

Lajmet

Hajvalia shënoi fitore kundër Dritës 

Ndeshja e fundit e javës së 18-të në Raiffeisen Superligë, ndërmjet Hajvalisë dhe Dritës, që u zhvillua sot në kryeqytet, ka përfunduar me fitoren e vendasve, me rezultat 2:1. Hajvalia kaloi në epërsi në minutën e 5-të, me golin e Enis Zabërgjës. Megjithatë, në pushim…

Lajmet

Trepça’89 rikthehet te fitorja 

Pas gjashtë barazimeve e një humbjeje, skuadra e Trepçës’89 është rikthyer te fitorja në Raiffeisen Superligë. Skuadra e drejtuar nga Fahredin Duraku, të dielën, në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë, e ka mposhtur Kosovën e Vushtrrisë, me rezultat 2:0. Të dy golat në këtë ndeshje…

Lajmet

Feronikeli, Prishtina e Istogu fituan si vendas 

Sot janë zhvilluar tri ndeshje në kuadër të javës së 18-të në Raiffeisen Superligë. Feronikeli dhe Prishtina kanë shënuar fitore me rezultate bindëse para tifozëve të vet, derisa Istogu po ashtu në shtëpi, e ka mposhtur Drenicën, me rezultat të ngushtë. Feronikeli, në Skenderaj e…

P