Category: Lajmet

Lajmet

Trepça’89 e mposhti Trepçën pas penalltive 

Trepça ‘89 është kualifikuar në rrethin çerekfinal të Digitalb Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e Fahredin Durakut, të martën, në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë, ka shënuar fitore kundër rivalit të qytetit, Trepçës, pas penalltive 5:4. Ndeshja në kohën e rregullt dhe pas vazhdimeve…

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të Digitalb Kupës së Kosovës 

Janë caktuar gjyqtarët e pesë ndeshjeve të rrethit të dytë të Digitalb Kupës së Kosovës, që do të zhvillohen këtë mesjavë. Derbin mitrovicas ndërmjet Trepçës dhe Trepçës’89 do ta drejtojë gjyqtari Kreshnik Vula, derisa përballjen e rivalëve të vjetër, Llapit dhe Prishtinës do ta drejtojë…

Lajmet

Feniksi, fitues i turneut "Adem Jashari" 

Sot më 4 mars është përmbyllur turneu tradicional ndërkombëtar “Adem Jashari” në futsall që u mbajt në kuadër të Manifestimeve “Epopeja e UÇK-së”, prej 1 marsit e ku morën pjesë ekipet: “Benago” nga Çekia, “Flamurtari” Vlorë, “Al Ahli” nga Arabia Saudite si dhe ekipet nga…

Lajmet

Feronikeli, Prishtina e Besa fituan si mysafire 

Për dallim nga Hajvalia dhe Trepça’89, të cilat pranverën e nisën me humbje, dy skuadrat tjera që e kanë shpallur kandidaturën për titull të kampionit, Feronikeli dhe Prishtina kanë realizuar fitore dhe atë si mysafire. Skuadra kryesuese në renditje, Feronikeli, të dielën, në stadiumin “Ferki…

Lajmet

Drenica e mposhti Hajvalinë 

Drenica e ka nisur me fitore stinorin pranveror. Kuqezinjtë, të shtunën, në kuadër të javës së 17-të në Raiifeisen Superligë, e kanë mposhtur njërën prej kandidateve për titull të kampionit, Hajvalinë, me rezultat 1:0. Golin e vetëm të kësaj sfide e ka shënuar prurja e…

Lajmet

Drita e nisi me fitore pranverën 

Skuadra e Dritës e ka nisur në mënyrën më të mirë stinorin pranveror në Raiffeisen Superligë.  Gjilanasit, të premten, para tifozëve të vet kanë shënuar fitore tejet të rëndësishme kundër Trepçës’89, me rezultat 3:2, në kuadër të javës së 17-të. Golat për Dritën i shënuan,…

P