Category: Lajmet

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 17-të 

Sot janë përcaktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 17-të në Raiffeisen Superligë. Ndeshja hapëse e stinorit pranveror do të zhvillohet, të premten, në Gjilan, ku do të ballafaqohen Drita dhe Trepça’89, sfidë kjo e cila do të drejtohet nga Besfort Kosumi. Ndërkohë, të shtunën…

Lajmet

Të shtunën mbahen normat fizike për gjyqtarë 

Në kuadër të përgatitjeve të gjyqtarëve për fillimin e stinorit pranveror më  28.02.2015 ( ditë e shtunë ) në stadiumin olimpik ” Adem Jashari ” në Mitrovicë do të mbahen normat për gjyqtarët e futbollit  duke filluar  nga ora 10,00 e paradites. Pjesëmarrës  në normat…

Lajmet

Nga mbledhja e KE të FFK-së 

Sot më  23 shkurt, KE i FFK-së nën drejtimin e Fadil Vokrrit, kryetar, mbajti mbledhjen e vet të radhës ku diskutoi për shumë çështje me rëndësi për futbollin e Kosovës. KE i FFK-së analizoi përgatitjet për fillimin e stinorit pranveror të Kampionatit të Kosovës. Në…

Lajmet

Feniksi fitues i Kupës së Kosovës në futsall 

Sot më 19 shkurt, në Pallatinë e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, në praninë e qindra shikuesve, e ku ishin të pranishëm krerët e FFK-së, kryetari Fadil Vokrri, sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu, përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës në futsall Ramadan Cimili, këshilltari për sport…

Lajmet

Turne për Pavarësi në konkurrencën e femrave 

FFK-ja për nder të 17 shkurtit, ditës së pavarësisë së Kosovës më 17 shkurt do të organizojë një turne në futboll të vogël. Pjesëmarrës në këtë turne do të jenë të gjitha skuadrat e Raiffeisen Superligën e Kosovës në konkurrencën e femrave. Turneu do të zhvillohet në…

P