Category: Lajmet

Lajmet

Pa fitues edhe ndeshja Drenica – Trepça'89 

Skuadra e Trepҫës 89 ka shkëputur një pikë në Skenderaj në ballafaqimin e javës së 15-të në Raiffeisen Superligë kundër Drenicës. Mitrovicasit që nga minuta e 42 kishin epërsi numerike në fushë pas përjashtimit të Bejtës, por nuk arritën ta gjejnë rrugën e golit, duke…

Lajmet

Trepça barazoi pa gola me Hajvalinë 

Ndeshja që e çeli javën e 15-të në Raiffeisen Superligë ndërmjet Trepçës dhe Hajvalisë, e që u zhvillua në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë, ka përfunduar baras 0:0. Të dyja skuadrat shfaqën një lojë mesatare dhe të niveluar, gjë të cilën e dëshmon edhe rezultati….

Lajmet

Tri ndeshje, tri barazime 

Tri ndeshjet e zhvilluara, të dielën, në kuadër të javës së 14-të në Raiffeisen Superligë kanë përfunduar pa fitues. Skuadra e Prishtinës ka arkëtuar një pikë në udhëtimin e vështirë në Mitrovicë, duke e mbyllur sfidën me Trepçën’89, me shifrat 2:2. Prishtinasit krijuan epërsi në…

Lajmet

Hajvalia e Drenica fituan si vendase 

Hajvalia dhe Drenica kanë shënuar fitore si vendase në ndeshjet e zhvilluara, të shtunën, në kuadër të javës së 14-të në Raiffeisen Superligë. Hajvalia arriti ta mposhtë në Kizhnicë skuadrën e Vëllaznimit, me rezultat 1:0. Golin e tri pikëve për vendasit e shënoi Liridon Leci,…

P