Category: Lajmet

Lajmet

Llamkosi fitoi në Istog 

Skuadra kampione në fuqi e Raiffeisen Superligës, Llamkos Kosova ka shënuar fitore si mysafire. Vushtrriasit, të premten, në ndeshjen hapëse të javës së 14-të e kanë mposhtur Istogun, me rezultat 2:1, duke arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme. Protagonisti kryesor i kësaj ndeshje ishte Labinot…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 14-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 13-të në Ligën e Parë. Kjo javë në elitë nis me ndeshjen ndërmjet Istogut dhe Llamkos Kosovës, që luhet të premten, derisa dy ndeshje luhen të shtunën, derisa tri…

Lajmet

Fitore të Trepçës e Vëllaznimit në shtëpi 

Trepça dhe Vëllaznimi kanë shënuar fitore para tifozëve të vet në kuadër të javës së 12-të në Raiffeisen Superligë, derisa skuadra kampione në fuqi, Llamkos Kosova nuk ka arritur më shumë se një barazim në shtëpi me Hajvalinë. Skuadra e Genc Hoxhës iu gëzua fitores…

Lajmet

Prishtina arkëtoi tri pikë në duel me Besën 

Skuadra e Prishtinës ka realizuar fitoren gjashtë në këtë edicion të garave. Bardhekaltrit e kryeqytetit, të shtunën, në shtëpi e kanë mposhtur Besën, me rezultat 2:1, në kuadër të javës së 13-të në Raiffeisen Superligë. Golat për Prishtinën i kanë realizuar Durim Gashi (45’) dhe…

Lajmet

Feronikeli fiton, e ruan pozitën e liderit 

Feronikeli  e ka vazhduar serinë e rezultateve pozitive, duke e regjistruar fitoren e shtatë në këtë edicion. Skuadra e drejtuar nga Gani Sejdiu, të premten, në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, në ndeshjen hapëse të javës së 13-të e ka mposhtur Istogun, me rezultat 3:1….

Lajmet

Sejdi Mërkoja dorëzon nesër materialin 

Pas kërkesës së KE të FFK-së,  që çdokush nga ish zyrtarët e FFK-së që ka në dispozicion dokumentacion që lidhet me veprimtarinë e FFK-së sidomos në raport me instancat ndërkombëtare, të dorëzojë në FFK-, sot pati një takim ndërmjet sekretarit të përgjithshëm të FFK-së z….

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 13-të 

Është caktuar termini dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 13-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 12-të në Ligën e Parë. Kjo javë në garat e elitës nis, të premten, me ndeshjen ndërmjet Feronikelit, që kryeson renditjen dhe Istogut.   Raiffeisen Superliga : Java…

Lajmet

Besa arkëtoi një pikë, Ferizaj fitoi në shtëpi 

Njëra nga sfidat më interesante të javës së 12-të në Raiffeisen Superligë, ndërmjet Trepçës’89 dhe Besës, ka përfunduar pa fitues. Ndeshja e zhvilluar, të dielën, në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë, me rezultat 1:1. Të parët në epërsi kaluan mysafirët përmes Fatih Karahodës, në minutën…

P