Category: Lajmet

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve për javën e 12-të në Raiffeisen Superligë dhe për Ligën e Parë. Kjo javë nis me ndeshjen ndërmjet Dritës dhe Llamkos Kosovës, që zhvillohet të premten në Gjilan.   Raiffeisen Superliga : Java e  12-të   Ora 14.00. E premte :…

Lajmet

Testime fizike për gjyqtarët 

Në vazhdën e realizimit të operatives programore lidhur me vlerësimin e gatishmërisë fizike, Komisioni për gjyqtarë i futbollit i Federatës se Futbollit te Kosovës, me date 22.10.2014 ( nesër ) do të organizojë normat e rregullta fizike në stadiumin ” Agron Rama ” në Kastriot…

Lajmet

Trepça’89 e mposhti Istogun 

Skuadra e Trepçës’89 ka shënuar fitore në ndeshjen e fundit të javës së 10-të në Raiffeisen Superligë, duke e mposhtur Istogun, në stadiumin “Riza Lushta”, me rezultat 4:3. “Minatorët” kaluan në epërsi qysh në minutën e 3-të kur gjuajtjen e Musës e devijoi me kokë…

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Janë caktuar gjyqtarët për ndeshjet e javës së 11-të në Raiffeisen Superligë dhe për javën e 10-të në Ligën e Parë. Nga skuadrat e elitës të shtunën në fushën e gjelbër do të zbresin vetëm Drenica dhe Llamkos Kosova, të cilat do të përballen në…

Lajmet

Prishtina e Vëllaznimi shijuan fitore 

Skuadra e Prishtinës ka shënuar fitore në duel me Dritën në kuadër të javës së 10-të në Raiffeisen Superligë, me rezultat 2:0. Golat për kryeqytetasit i shënuan Durim Gashi e Florim Bërbatovci. Ndërkohë, pas dy humbjesh, Hajvalia e arkëtoi një pikë në Pejë, duke barazuar…

Lajmet

Drenica e Llamkos Kosova u gëzohen fitoreve 

Skuadra e Drenicës ka shënuar fitore në ndeshjen e javës së 10-të në Raiffeisen Superligë, të cilën e zhvilloi në shtëpi në cilësinë e mysafires, duke e mposhtur Feronikelin ‘vendas’, me rezultat 2:0. Golat për kuqezinjtë e drejtuar nga Tahir Lushtaku i shënuan Labinot Jetullahu,…

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 10-të 

Me ndeshjet ndërmjet Feronikelit e Drenicës dhe Llamkos Kosovës e Ferizajt, që zhvillohen të martën në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, përkatësisht në “Ferki Aliu” në Vushtrri nis java e 10-të në Raiffeisen Superligë. Ndërkohë, tri ndeshje tjera luhen të mërkurën, derisa kjo javë përmbyllet…

P