Category: Lajmet

Lajmet

Trepça barazoi me Llamkos Kosovën 

Skuadra e Trepçës nuk ka arritur më shumë se një barazim në duel me skuadrën kampione në fuqi, Llamkos Kosovën. Kjo ndeshje u mbyll me shifrat 1:1 dhe ishte e fundit e javës së 9-të në Raiffeisen Superligë, derisa u zhvillua në stadiumin “Adem Jashari”…

Lajmet

Istogu vazhdon me fitore 

Skuadra e Istogut e ka vazhduar serinë e fitoreve në Raiffeisen Superligë. Këtë herë ekipi i drejtuar nga Nazmi Rama ka arritur ta befasojë kryesuesen e renditjes, Hajvalinë, në kuadër të javës së 9-të, duke e mposhtur me rezultat 3:2, në ndeshjen e zhvilluar në…

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 9-të 

Është caktuar edhe orari i takimeve të javës së 9-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 8-të në Ligën e Parë, ndeshje këto të cilat do të zhvillohen në mesjavën e ardhshme. Raiffeisen Superliga – Java 9 E martë Hajvalia – Istogu (B. Kosumi,…

Lajmet

KE dënon ashpër incidentet e fundit 

Sot më 30 shtator, KE i FFK-së nën drejtimin e Fadil Vokrrit, kryetar, mbajti mbledhjen e vet të radhës ku debatoi për shumë çështje me rëndësi për futbollin e Kosovës. KE i FFK-së analizojë rrjedhën e deritashme të garave dhe konstatoi se garat kanë pasur…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 8-të 

Ndeshja ndërmjet Trepçës’89 dhe Hajvalisë do ta çelë javën e 8-të në Raiffeisen Superligë. Ndërkohë, sfidat e tjera të kësaj jave për shkak të festës së Kurban Bajramit do të zhvillohen të premten.   Raiffeisen Superliga: Java e (8-të) ora.15.00. E enjte: TREPÇA 89 – HAJVALIA………………SSK…

P