Category: Lajmet

Lajmet

Dezinfektohet stadiumi “Fadil Vokrri” 

Në kuadër të masave të ndërmarra për parandalimin e koronavirusit po vazhdon dezinfektimi i stadiumeve të futbollit në Kosovë. Gjatë ditës së sotme është bërë edhe dezinfektimi i ambienteve dhe fushës së stadiumit “Fadil Vokrri”. Deri tash janë dezinfektuar edhe stadiumet e Ballkanit, Fushë Kosovës…

Lajmet

Orari i Ligës së dytë dhe Ligës së femrave 

Liga e Dytë – Java 18-të – 14-15.03.2020 Gjakova – Dardanet, e premte, 13:00, Gjakovë Gjyqtarët: Ardit Halilaj, Liridon Bunjaku, Agim Fazliu Lepenci – Sharri, e diel, 13:30, Kacanik Gjyqtarët: Ilaz Ajeti, Albion Ramadani, Burim Halili Rahoveci – Dukagjini, e shtune, 13:30, Rahovec Gjyqtarët: Gezim…

Lajmet

Njoftim për klubet e veteranëve të futbollit 

Liga e Veteranëve e Futbollit e Kosovës duke iu referuar vendimit e FFK-së dhe Qeverisë së Kosovës më datë 11 mars për mbrojtje nga koronavirusi i njofton klubet anëtare të saj dhe opinionin në përgjithësi se: -Të gjitha ndeshjet e futbollit në Kosovë në Ligën…

Lajmet

FFK organizon kursin për Licencën B 

Federata e Futbollit e Kosovës do të organizojë Kursin e Trajnerëve për Licencë – B. Kursi do të zgjasë 18 ditë të plota kalendarike dhe kërkon një periudhë praktike detyrë në klub gjatë muajve prill/maj 2020. Kursi do të mbahet në ditët në vijim: 1-5…

Lajmet

Liburni fitues i turneut “Adem Jashari” 

5 mars, 2020 – Ka përfunduar edicioni i 11-të i turneut përkujtimor ndërkombëtar në nderim komandantit legjendar Adem Jashari, që mbahet në kuadër të manifestimeve Jetojmë me Lavdinë Tuaj, e që organizohet nën patronatin e FFK-së. Fitues i turneut është skuadra kampione e Kosovës, Liburni…

P