Category: U19

Lajmet, U19

Kosova U19 sot luan kundër Azerbejxhanit 

24 janar, 2018 – Kombëtarja U-19, e cila po qëndron në Antalya të Turqisë për t’u përgatitur për ndeshjet kualifikuese të rrrethit elitë të Kampionatit evropian, që do të zhvillohen në Portugali prej 21 der më 27 mars, tashmë është vendosur në njërin nga hotelet më të…

Kryesore, U19

Kombëtarja U-19 udhëtoi për Turqi 

22 janar, 2018 –  Në kuadër të përgatitjeve të Kombëtares U -19 të Kosovës, e cila është kualifikuar për rrethin elitë të Kampionatit evropian, FFK-ja ka organizuar një fazë përgatitore që do të zhvillohet në Antalia të Turqisë. Për këtë qëllim Kombëtarja U-19 ka udhëtuar sot…

Kryesore, U19

Hungaria e fortë, për Kombëtaren U17 

16 tetor   Ndeshja e fundit e kualifikimeve për evropianin 2018, Kombëtarja U17 e Kosovës dhe Hungarisë kishte dy pamje. Pjesa e parë i takoi plotësisht Kombëtares së Kosovës e cila mbizotëroi në fushë dhe me rezultat duke përmbyllur pjesën e parë me rezultat  1:0 dhe…

Lajmet, U19

Ekspedita e Kombëtares U-19 u kthye në atdhe 

10 tetor, 2017 – Nënpresidenti i FFK-së, Agim Ademi dhe zëvendëssekretari i përgjithshëm, Arianit Ahmeti kanë pritur sot në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari” një pjesë të ekspeditës së Kombëtares U-19, e cila u kthye nga Austria, ku arriti sukses historik, duke kaluar në rrethin elitë…

P