feronikeligezimi1Sot janë zhvilluar dy ndeshje në kuadër të javës së 27-të në Raiffeisen Superligë. Skuadra kampione në fuqi dhe kryesuese në renditje, Feronikeli, ka vazhduar serinë e rezultateve pozitive, duke e mposhtur Istogun, para tifozëve të vet në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas, me rezultat bindës, 3:0. Feronikeli kaloi në epërsi qysh në minutën e 3-të, kur Fidan Gërbeshi shënoi nga penalltia. Epërsinë në 2:0 e shtoi Mevlan Zeka, në minutën e 30-të, derisa rezultatin përfundimtar e vendosi Mendurim Hoti, në minutën e 70-të. Ndërkohë, në ndeshjen tjetër, Drita ka befasuar Drenicën në Skenderaj, duke e mposhtur me rezultat 4:0. Gjilanasit i zhbllokuan shifrat qysh në minutën e parë, me golin e Almedin Muratit. Epërsinë në 2:0 e shtoi Taulant Haliti me gjuajtje me kokë në minutën e 19-të. Loja e mirë e mysafirëve vazhdoi edhe në pjesën e dytë ku realizuan edhe dy gola. Xhevdet Shabani shënoi për 3:0 në minutën e 54-t, kurse rezultatin përfundimtar e vulosi Alban Shillova, në minutën e 70-të.