Grassroots

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Avni Shala, Dulagjin Zefi, Luan Salihu dhe Bekim Behrami – anëtarë, në mbledhjen e mbajtur me datë 25.09.2020 shqyrtoi procedurat e inicuara disiplinore nga ana e Komisionit të Garave pas përfundimit të…

Lajmet

Arbëria realizoi fitoren e dytë 

25 shtator, 2020 – Arbëria ka vazhduar me paraqitje të mira në fillim të këtij edicioni në Superligë. Skuadra debutuese në elitë ka regjistruar fitoren e dytë, teksa në kuadër të javës së 3-të e ka mposhtur në udhëtim Besën e Pejës, me rezultat bindës…

Vendimet

Vendimet e Komisionit të Garave 

Komisioni i Garave i Superligës në përbërje: Abdyl Bellopoja, Isak Ejupi dhe Agim Kastrati në mbledhjen e mbajtur më datën 24.09.2020, lidhur me regjistrimin e ndeshjeve të Superligës për Kampionatin 2020/2019, administroi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve, andaj bazuar në nenin 75…

Lajmet

Shtyhet ndeshja Prishtina – Drita 

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së ka vendosur ta shtyjë ndeshjen e javës së 3-të të Superligës ndërmjet Prishtinës dhe Dritës, e cila në bazë të orarit të mëparshëm ishte paraparë të zhvillohej të dielën, më 27 shtator, në orën 13:30. Një vendim të tillë KE i…

P