Grassroots

Lajmet

Liburni eliminohet pa humbje nga Champions League 

12 tetor, 2019 – Skuadra kampione e Kosovës në futsall, Liburni nga Gjakova, e ka mbyllur ciklin kualifikues në UEFA Futsal Champions League, që u mbajt në kryeqytetin bjellorus, Minsk. Liburni ishte i përfshirë në Grupin 7 së bashku me Stalitska Minsk, Toulon Elite dhe…

Kombetaret, U17

Kombëtarja U17 pësoi humbje nga Sllovenia 

12 tetor, 2019 – Djemtë e Kombëtares U17, nuk arritën të përsërisin lojën sikur me kampionin e dyfishtë evropian Holandën, në ballafaqim  me Slloveninë. Kjo e fundit arriti të shënojë fitore kundër Dardanëve, me rezultat 2:0. Një gol i pësuar herët qysh në minutën e…

Lajmet

Orari i ndeshjeve për Ligën e femrave 

Java e 6-të Liga e Parë E premte 11.10.2019 KFF Feronikeli – KFF Malisheva ora 15:00 E diel 13.10.2019 KFF Intelektualet – KFF Llapi ora 15:00 KFF Jakova – KFF Liria ora 13:00 E hene 14.10.2019 KFF Bazeli 2015 – KFF A&N ora 15:00 KFF…

P