Grassroots

Aktivitete

Vokrri takoi “Dardanët” 

Sot më 16 maj kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri pati një takim me grupet e tifozëve të cilët në ndeshjet e Përfaqësueses së Kosovës do të jenë me emrin e tyre “Dardanët”. Kryetari Vokrri i ka falënderuar përfaqësuesit e tifozerive, Torcidën, Forca, Ujqit, Intelektualët, Skifterat,,…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

16.05.2014 – Komisioni disiplinor i shkallës së pare në mbledhjen e mbajtur me date 16.05.2014 ( dit e premtë ora 16,00 ) shqyrtoi procedurat e hapura nga mblwedhja e kaluar e komisionit si dhe inicimet e filluara pas përfundimit të ndeshjeve të zhvilluara nga java…

Vendimet

Vendimet e Komisarit të Garave 

16.05.2014 – Komisari i Garave të Raiffeisen Superligës, së Kosovës në futboll, (në cilësin e udhëheqsit të garave), më datën 16.05.2014, në procedurën e regjistrimit të ndeshjeve të javës së 30-të për Kampionatin 2013/14, – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të…

Statistika

Besa e mposhti Llamkos Kosovën 

Besa ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në ndeshjet e fundit të javës së 30-të në Raiffeisen Superligë. Pejanët, të enjten, para tifozëve të vet e kanë mposhtur skuadrën kryesuese, Llamkos Kosova, me rezultat 1:0, duke arkëtuar tri pikë të qetësisë, të cilat e stabilizojnë…

Statistika

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Kompania e autorizuar për transmetimin e ndeshjeve Digitalb Supersport Kosova, ka kërkuar që ndeshjet e Raiffeisen Superligës për javën e 31-të të fillojnë nga ora 16.00:   Raiffeisen SUPERLIGA, java e 31-të: E shtunë, 17.5.2014, 16.00 Mitrovicë, st.”Riza Lushta” , Trepça-Fushë Kosova, Bajram GASHI, B….