Grassroots

Lajmet

Vokrri në Turqi për lobim 

Në kuadër të fushatës lobuese para Kongresit të UEFA-s, me qëllim që të marrë mbështetje për pranimin e FFK-së në UEFA, sot më 24 nëntor, kryetari i FFK-së, z. Fadil Vokrri me bashkëpunëtorë udhëtoi për në Turqi, ku nesër më 25 nëntor do të ketë…

Lajmet

Hajvalia-Trepça’89 luhet pasnesër 

Ndeshja  e javës së 16-të në Raiffeisen Superligë ndërmjet Hajvalisë dhe Trepçës’89, e cila nuk u zhvillua të dielën për shkak të reshjeve të mëdha të shiut, do të luhet, të mërkurën, më 25 nëntor, në orën 13:00, në Kizhnicë. Ndërkohë, ndeshja e javës së…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni disiplinor i shkallës së pare në mbledhjen e mbajtur me datë 20.11.2015 ( ditë e premtë ora 14,00 ) shqyrtoi procedurat e inicuara disiplinore nga ana e komesarëve të garave, pas përfundimit të ndeshjeve nga java e fundit dhe për të njejtat duke iu…

Vendimet

Inicime Disiplinore 

Komisari i Garave i Raiffeisen Superligës dhe Ligës së Parë, në mbledhjen e mbajtur më datën 20.11.2015, pasi shqyrtoi materialin e zyrtarëve të ndeshjeve lidhur me rregullsinë e fillimit dhe përfundimit të ndeshjeve të RaiffeiseSuperliges dhe Liges se Pare dhe të dhënave nga Protokolet zyrtare,…

Statistika

Statistikat e Raiffeisen Superligës pas javës së 15-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 15-të: Renditja e plotë e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, kartonët, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar etj. [su_document url=”http://federata.bega07.com/wp-content/uploads/2015/11/Statistikat-e-Raiffeisen-Superliges-Java-14-1.docx” width=”980″ height=”960″] Statistikat mund t’i shkarkoni këtu  

P