Grassroots

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

30.05.2014 – Komisioni Disiplinor i shkallës së pare  në mbledhjen e mbajtur me date  30.05.2014, shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara nga ana e komesarëve të garave pas përfundimit të ndeshjeve  nga java e fundit dhe për të…

Lajmet

Llamkos Kosova festoi titullin e kampionit 

  Skuadra e Llamkos Kosovës ka festuar titullin e parë të kampionit në histori të klubit. Vushtrriasit, të dielën, është dashur ta luajnë ndeshjen e fundit të këtij edicioni kundër Prishtinës, por kjo e fundit nuk udhëtoi fare për në stadiumin “Ferki Aliu”. Megjithatë, kjo…

Statistika

Feronikeli e Trepça mbesin në barazh 

Sot janë zhvilluar tri ndeshjet e javës së 33-të (të fundit) në Raiffeisen Superligë. Feronikeli pësoi humbje në duel me Dritën, me rezultat 1:3. Kësisoj, skuadra nga Drenasi do të luajë në barazh krahas Trepçës për të siguruar mbetjen në elitë. Mysafirët kaluan në epërsi…

Lajmet

FFK organizon kamp për talente në Skandinavi 

Federata e Futbollit e Kosovës gjatë kësaj vere do të organizojë kampin për talentet e rinj të grupmoshës 17-vjeçe për vendet e Skandinavisë. Ky kamp do të mbahet më 16 e 17 gusht në Goteborg të Suedisë. Të interesuarit për pjesëmarrje në këtë kamp duhet…

Vendimet

Vendimet e Komisarit të Garave 

Komisari i Garave të Raiffeisen Superligës,së Kosovës në futboll, më datën 27.05.2014, në procedurën e regjistrimit të ndeshjeve të javës së  32-të  për Kampionatin 2013/14,  – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të SUPERLIGËS së Kosovës në futboll (kategoria e SENIORËVE), andaj…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

27.05.2014 – Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përbërje ; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtar, në mbledhjen e mbajtur me datë 27.05.2014 ( ditë e martë ora 15,00 ) shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si…

Statistika

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 33-të (të fundit) në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 30-të (të fundit) në Ligën e Parë. Raiffeisen Superliga, java e 33-të: E shtunë, 31.05.2014 nga ora 17.00 Pr.st.Flamurtarit: HAJVALIA-DRENICA, E.Janovaliu, L.Muhadri, F.Sekiraça, 4.M.Baliu, FERONIKELI-DRITA, Besfort Kosumi,…

P