Grassroots

Lajmet

KE dënon ashpër incidentet e fundit 

Sot më 30 shtator, KE i FFK-së nën drejtimin e Fadil Vokrrit, kryetar, mbajti mbledhjen e vet të radhës ku debatoi për shumë çështje me rëndësi për futbollin e Kosovës. KE i FFK-së analizojë rrjedhën e deritashme të garave dhe konstatoi se garat kanë pasur…

Vendimet

Inicime të procedurës disiplinore 

Komisari i Garave, mbështetur në gjithë materialin e prezantuar, inçizimeve televizive ( Raporteve të personave zyrtar të FFK-së), si dhe mjeteve të informacionit, tek ai Disiplinor , për këtë javë, ka gjetur prova për : INICIM TË PROCEDURËS DISCIPLINORE NDAJ: 1.Klubit të futbollit “TREPÇA”, për…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 8-të 

Ndeshja ndërmjet Trepçës’89 dhe Hajvalisë do ta çelë javën e 8-të në Raiffeisen Superligë. Ndërkohë, sfidat e tjera të kësaj jave për shkak të festës së Kurban Bajramit do të zhvillohen të premten.   Raiffeisen Superliga: Java e (8-të) ora.15.00. E enjte: TREPÇA 89 – HAJVALIA………………SSK…

Lajmet

Hajvalia arkëtoi tri pikë edhe në Gjilan 

Skuadra e Hajvalisë e ka vazhduar serinë e shkëlqyeshme në këtë edicion, pasi të premten, në ndeshjen hapëse të javës së 7-të e ka mposhtur Dritën, në Gjilan, me rezultat 2:1. Për skuadrën e drejtuar nga Synaj Keçi, kjo ishte fitorja e gjashtë në këtë…

Kryesore

Veteranët e Gjermanisë nderuan Kosovën 

Sot në Stadiumin e Qytetit në Prishtinë u zhvillua ndeshja miqësore revyale ndërmjet Veteranëve të futbollit të Kosovës dhe Veteranëve të futbollit të Gjermanisë. Në një ndeshje joshëse, ku në fushë zbritën ish-yjet e futbollit të dyja vendeve, fitores iu gëzuan gjermanët, me rezultat 6:1….

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni disiplinor i shkallës së pare, në mbledhjen e rregullt mbajtur me date 25.09.2014, shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara nga ana e komesaravë dhe komisioneve për të padisiplinuarit, dhe për të njejtit duke iu referuar deklaratave plotësuese…

P