Grassroots

Lajmet

Krerët e FFK-së pritën një delegacion nga Monthey 

Sot më 1 tetor, nënkryetari i FFK-së, Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu kanë pritur një delegacion nga komuna Monthey e Zvicrës, të prirë nga Giovanni Cutruzzola dhe Francine  Cutruzzola, të cilët janë në Këshillin për integrimin e komuniteteve në Zvicër dhe po…

Lajmet

Hajvalia-Trepça’89 e hap javën e 9-të 

Janë caktuar terminet e ndeshjeve të javës së 9-të në Raiffeisen Superligë. Kjo javë nis me ndeshjen ndërmjet Hajvalisë dhe Trepçës’89, e cila do të zhvillohet të premten në Kizhnicë dhe do të transmetohet drejtpërdrejt në Supersport Kosova. Ndërkohë, të shtunën luhen dy ndeshje, derisa…

Statistika

Drenica realizoi fitoren e dytë radhazi 

Skuadra e Drenicës është këndellur përfundimisht nga seria e rezultateve të dobëta në fillim të edicionit, pasi të shtunën në kuadër të javës së 8-të në Raiffeisen Superligë ka shënuar fitore në duel me Feronikelin, me rezultat 2:1. Për kuqezinjtë nga Skenderaj kjo ishte fitorja…

Lajmet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Displinor i shkallës së parë në përbërje ; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtar, në mbledhjen e mbajtur me datë 27.09.2013 shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara  nga ana e Komisarëve…

Lajmet

Vendimet e Komisarit të Garave 

Komisari i Garave i Raiffeisen Superligës, Ismet Ahmeti, më datën 27.09.2013, lidhur më regjistrimin e ndeshjeve të javës së  7-të  për Kampionatin 2013/14,  – shqyrtoi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve të Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll (kategoria e sendorëve), andaj duke…

Lajmet

Orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 8-të 

Sot është bërë tërheqja e shortit për gjyqtarët e ndeshjeve për javën e 8-të në Raiffeisen Superligë dhe për javën e 7-të në Ligën e Parë. Raiffeisen Superliga, java e 8-të: E shtunë, 28.09.2013 nga ora 16.00 Skenderaj:Feronikeli-Drenica, M.Baliu,J.Musolli,F.Sekiraça,F.Tahiri E diel, 29.09.2013 nga ora 16.00…

Statistika

Drita e mposhti Trepçën'89 

Skuadra e Dritës ka shënuar fitore në duelin kundër Trepçës’89, në kuadër të javës së 7-të në Raiffeisen Superligë, që u zhvillua, të enjten, në Gjilan, me rezultat 4:2. Skuadra gjilanase, e cila në këtë ndeshje u paraqit nën drejtimin e trajnerit të ri, Milaim…

P