Kombëtarja U17

Lajmet, U17

Kombëtarja U17 udhëtoi për në Hungari 

07 tetor – Kombëtarja e Kosovës U-17 sot udhëtoi për në Hungari, ku do të marrë pjesë në ndeshjet para kualifikuese për kampionatin evropian Anglia 2018. Kosova është në grup me Hungarinë, Uellsin dhe Holandën. Para nisjes, përzgjedhësi Besnik Kollari u shpreh:” Jemi të vetëdijshëm…

Kryesore, U17

Kombëtarja U17 shënoi fitore kundër Danimarkës 

Castlebar (Republika e Irlandës), 21  maj  2017 – Në hapje të  Turneut ndërkombëtar U-17 Develompent  i organizuar nga UEFA,  Kombëtarja e Kosovës U-17 është ballafaquar me Kombëtaren e Danimarkës, të cilën e ka mposhtur me rezultat 5:4, pas ekzekutimit të penalltive. Pjesa e parë u…

Lajmet, U17

Kombëtarja e Kosovës U-17 udhëtoi për Irlandë 

19 maj, 2017 – Sot në mëngjes nga aeroporti ndërkombëtar “Adem Jashari”, Kombëtarja e Kosovës U-17 udhëtoi për në Dablin të Irlandës ku do të marrë pjesë në turneun “ U-16 Develompent Tournament”. Në këtë turne do t’i zhvillojë tri ndeshje me Republikën e Irlandës,…

P