Kombëtarja A, Kryesore

Kosova pëson humbje edhe nga Ukraina 

9 tetor, 2016 – Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar humbjen e dytë radhazi në kuadër të kualifikimeve për Botërorin “Rusia 2018”. Pas humbjes së thellë tri ditë më parë kundër Kroacisë (0:6) në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër, kësaj radhe djemtë tanë janë mposhtur nga…

Kombëtarja A

Kosova nuk arriti t'i bëjë ballë Kroacisë 

6 tetor, 2016 – Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar humbje kundër Kroacisë në ndeshjen e dytë në kuadër të Grupit I për kualifikimet e Botërorit “Rusia 2018”, me rezultat 0:6. Ndeshja u zhvillua në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër, i cili ishte i mbushur përplotë…

Kombëtarja A

Bunjaki optimist: Jemi mirë në çdo aspekt 

5 tetor, 2016 – Sot pasdite para  ndeshjes kualifikuese për Kampionatin Botëror “Rusia 2018”, u mbajt stërvitja e fundit dhe pas seancës stërvitore u mbajt edhe konferenca për gazetarë e Përfaqësueses së Kosovës në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër. Atmosfera në ekipin tonë është jashtëzakonisht…

Kombëtarja A, Kryesore

Kosova e gatshme për sfidën me Kroacinë 

4 tetor, 2016 – Sot Përfaqësuesja e Kosovës ka mbajtur seancën e dytë stërvitore në prag të ndeshjes kundër Kroacisë në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas. Sikur dje edhe sot të pranishëm ishin qindra shikues dhe shumë media sidomos ato ndërkombëtare. Atmosfera në përfaqësuese është…

P