Lajme

Lajmet

Vendimet e Komisionit të Garave për Ligën e Parë 

Komisioni i Garave i Ligës së Parë në përbërje: Ismet Ahmeti, Isuf Ajeti dhe Abdy Bellopoja, në mbledhjen e mbajtur më datën 19 03.2019, lidhur me regjistrimin e ndeshjeve të Ligës së parë për Kampionatin 2018/2019, administroi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve…

Kombetaret

Agjenda për ndeshjen Kosovë – Bullgari 

22 mars, 2019 – Pas barazimit 2:2 në miqësoren kundër Danimarkës në mbrëmjen e kaluar, futbollistët e Kombëtares tonë kanë zbritur sërish sot në mesditë në fushë për stërvitje në kuadër të përgatitjeve për ndeshjen kualifikuese kundër Bullgarisë, që zhvillohet të hënën në orën 20:45…

U17

Kombëtarja U17 mbajti stërvitjen e parë në Zvicër 

Nyon, 21 mars, 2019 – Me të arritur në Zvicër dhe pas akomodimit në hotelin “La Villa du Lac”, Kombëtarja U17 sot mbajti dy herë stërvitje, paradite dhe pasdite, para ndeshjeve të rrethit elitë për Evropianin 2019. Të dyja seancat stërvitore, përzgjedhësi Besnik Kollari me…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë, në përbërje ; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu  e Avni Shala anëtarë në mbledhjen e mbajtur me datë 20.03.2019, ditë e mërkurë, shqyrtoi procedurat e  inicuara  disiplinore nga ana e Komisionit të Garave pas përfundimit të ndeshjeve…