Lajme

U17

Kosova U17 pëson humbje edhe nga Tanzania 

17 janar, 2020 – Kombëtarja U17 ka pësuar humbje edhe në ndeshjen e dytë në kuadër të turneut “Mercedes Benz Aegean Cup International Youth Tournament” në Izmir. Pas humbjes nga Turqia, djemtë e drejtuar nga Besnik Kollari kanë pësuar humbje nga Tanzania, me rezultat 4:2….

Kryesore

U dorëzuan stemat e FIFA-s për 13 gjyqtarë 

16 janar, 2020 – Presidenti Agim Ademi, sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu dhe kryetari i Komisionit të Gjyqtarëve, Përparim Hasani, sot, kanë dorëzuar stemat e reja të FIFA-s për 13 gjyqtarë. Paraqitjet e mira të dy tresheve të deritashme të gjyqtarëve në arenën ndërkombëtare në…

Kryesore

Krerët e FFK-së vizituan portierin Arben Beqiri 

15 janar, 2020 – Delegacioni i FFK-së në krye me presidentin, Agim Ademi, nënkryetarin Bakir Burri, anëtarin e KE, Xhelal Broja dhe sekretarin e përgjithshëm, Eroll Salihu, e kanë vizituar sot në shtëpinë e tij portierin e KF ‘Trepça’89’, Arben Beqiri. Ky i fundit ditë…

U17

Kombëtarja U17 nesër udhëton në Turqi 

13 janar, 2020 – Kombëtarja U17 nesër do të udhëtojë në Turqi, ku do të marrë pjesë në turneun tradicional “Mercedes Benz Aegean Cup International Youth Tournament”. Djelmoshat e prirë nga Besnik Kollari sot kanë zhvilluar stërvitjen e fundit para udhëtimit, turne në të cilën Dardanët…

P