Lajme

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në  përbërje; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtarë, në mbledhjen e mbajtur me datë 13.11.2018, shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara për të padisiplinuarit nga ana…

Vendimet

Vendimet e Komisionit të Garave 

Komisioni i Garave i IPKO Superligës dhe Ligës së Parë në përbërje: Ismet Ahmeti, Isuf Ajeti dhe Abdy Bellopoja, në mbledhjen e mbajtur më datën 13.11.2018, lidhur me regjistrimin e ndeshjeve të IPKO Superligës për Kampionatin 2018/2019, administroi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e…

Lajmet

Agjenda e Kombëtares së Kosovës 

12 nëntor ora 18:00 – Stërvitja në stadiumin “Fadil Vokrri” 13 nëntor ora 17:00 – Stërvitja në stadiumin “Fadil Vokrri” 14 nëntor ora 11:00 – Stërvitja në stadiumin “Fadil Vokrri” ora 18:00 – Stërvitja në stadiumin “Fadil Vokrri” 15 nëntor ora 10:00 Fluturimi për Valeta…

Lajmet

Feronikeli e mposhti Ferizajn 

Feronikeli ka shënuar fitore në duel me Ferizajn, me rezultat 2:0, në ndeshjen përmbyllëse të javës së 15-të në IPKO Superligë, që u zhvillua në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas. Feronikeli kaloi në epërsi pas vetëm 15 minutave lojë me golin e sulmuesit Kastriot Rexha. Ndërkaq, epërsinë në…