Lajme

Lajmet

FFK falënderon ambasadorin Minxhozi 

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK), falënderon ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, z. Qemajl Minxhozi, i cili mori iniciativën për zhvillimin e ndeshjes revyale ndërmjet Kombëtares së Shqipërisë dhe Përfaqësueses së Kosovës, në konkurrencën e femrave, për nder të 8 vjetorit të shpalljes së pavarësisë…

Kryesore

Kosova e fitoi miqësoren me Shqipërinë 

Sot më 17 shkurt  në stadiumin “Elbasan-Arena”, në qytetin e bukur të Elbasanit, u zhvillua një ndeshje revyale për nder të 8 vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës, në organizim të ambasadës së Shqipërisë në Kosovë, përkatësisht ambasadorit Qemajl Minxhozi, ndërmjet Kombëtares së Shqipërisë…

Lajmet

Të shtunën mbahen normat fizike për gjyqtarë 

Të shtunën, më datë, 20.02.2016, në orën 9:00 në stadiumin olimpik  “Adem Jashari ” në Mitrovicë do të mbahen normat fizike për gjyqtarë të futbollit të Ligës së Parë, të Ligës së Dytë si dhe të ligave të juniorëve dhe kategorive të reja.  (Gjyqtarët dhe asistentet…

Lajmet

Të hënën takim me vëzhguesit 

Të hënën, më 15 shkurt, në orën 13:00, në Shtëpinë e Sportit në Prishtinë, drejtuesit e FFK-së do të mbajnë një takim me vëzhguesit. Ky takim mbahet në kuadër të përgatitjeve për fillimin e stinorit pranveror dhe me qëllim të mbarëvajtjes sa më të mirë…

Kryesore

Vokrri e Salihu ftohen në Kongreset e UEFA-s e FIFA-s 

Shtëpia e Futbollit Evropian, UEFA dhe ajo botërore FIFA i kanë dërguar ftesë kryetarit të FFK-së Fadil Vokrri dhe sekretarit të përgjithshëm Eroll Salihu, që të jenë pjesëmarrës në cilësi të vëzhguesit në punimet e Kongresit të jashtëzakonshëm të UEFA-s, që mbahet më 25 shkurt dhe atë…

Kryesore

Kosova U21 pësoi humbje nga Irani U19 

  Sipas programit të “Antalya Cup 2016”, Përfaqësuesja e Kosovës është dashur të takohet me Përfaqësuesen e Azerbejaxhanit U21, mirëpo meqenëse Azerbejxhani ishte larguar nga Antalya Cup qysh më 28 janar, organizatori u përkujdes që të gjejë një rival për të shfrytëzuar sa më mirë…

P