Lajme

Kryesore

Trepça’89 e Hajvalia fituan si mysafirë 

18 shtator, 2016 – Sot janë zhvilluar katër ndeshje në kuadër të javës së 5-të në Vala Superligën e Kosovës në futboll. Trepça’89 ka shënuar fitore si mysafire kundër Ferizajt, në stadiumin “Ismet Shabani”, me rezultat 1:0. Deri te arkëtimi i tre pikëve të reja…

Kryesore

Feronikeli fitoi derbin drenicas 

Skuadra kampione në fuqi, Feronikeli, ka realizuar fitoren e tretë në këtë edicion në Vala Superligë. Sot në kuadër të javës së 5-të, Feronikeli ka arritur të mposhtë Drenicën, në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, me rezultat 2:1. Feronikeli ishte më i mirë pothuaje gjatë…

Lajmet

Prishtina vazhdon serinë pozitive 

16 shtator, 2016 – Skuadra e Prishtinës ka vazhduar serinë e rezultateve pozitive në edicionin e ri në Vala Superligën e Kosovës në futboll. Bardhekaltrit e kryeqytetit, sot, në stadiumin “Agron Rama”në Obiliq, kanë shënuar fitore kundër Gjilanit, me rezultat 1:0. Goli i vetëm i…

Statistika

Statistikat e Vala Superligës pas javës së 4-t 

Statistikat e përgjithshme të Vala Superligës pas javës së 4-t të edicionit garues 2016/17: Renditja e plotë e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, pasqyra e kartonëve, statistikat e futbollistëve, periudha kohore e golave të shënuar etj. [su_document url=”http://federata.bega07.com/wp-content/uploads/2016/09/Statistikat-ValaSuperliga4.docx” width=”980″ height=”960″] Shkarko statistikat KËTU

Kryesore, Lajmet

Kosova përparon në renditjen e FIFA-s 

15 shtator, 2016 – FIFA ka publikuar renditjen e re të kombëtareve për muajin shtator. Kosova ka shënuar ngritje të konsiderueshme, duke përparuar për 22 vende në krahasim me renditjen e muajit të kaluar. Kësisoj, tani Kosova zë pozitën e 168-të në renditjen e FIFA-s,…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përbërje ; Dukagjin  Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtar në mbledhjen e rregullt mbajtur me datë 14.09.2016 – ditë e mërkurë ora 16,00, shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar  si dhe…

Vendimet

Inicimet e Komisionit të Garave 

13 shtator, 2016 – Komisioni i Garave i Vala Superligës dhe Ligës së Parë, në mbledhjen e mbajtur me datën 13.09.2016, pasi shqyrtoi materialin e zyrtarëve të ndeshjeve lidhur me rregullsinë e fillimit dhe përfundimit të ndeshjeve dhe të dhënave nga Protokolet zyrtare, duke u…

Lajmet

Gjyqtarët e javës së 5-të në Vala Superligë 

Ndeshja ndërmjet Prishtinës dhe Gjilanit, e cila do të zhvillohet të premten në stadiumin “Agron Rama” në Obiliq, do ta hapë javën e 5-të në Vala Superligën e Kosovës në futboll. Prishtina kryeson renditjen pas katër javësh me 10 pikë, derisa Gjilani zë pozitën e…

P