Lajme

Kryesore

Feronikeli e siguron titullin e kampionit 

Sot janë zhvilluar pesë ndeshje në kuadër të javës së 30-të në Raiffeisen Superligë. Feronikeli ka shënuar fitore si mysafir kundër Gjilanit, me rezultat 1:0, duke e siguruar titullin e dytë radhazi të kampionit në elitën e futbollit kosovar. Në fakt, tri xhiro para përfundimit…

Lajmet

Istogu-Drita, mbyllet pa fitues dhe pa gola 

Ndeshja hapëse e javës së 30-të në Raiffeisen Superligë, ndërmjet Istogut dhe Dritës, që u zhvillua sot në stadiumin “Demush Mavraj” në Istog, është mbyllur pa fitues dhe pa gola (0:0). Rëndësia e madhe e pikëve ndikoi tek lojtarët e të dyja skuadrave. Drita më…

Vendimet

Vendimet e shkallës së dytë 

Komisioni për ankesa  në përbërje ; Afrim Prekazi – kryetar dhe Sitki Baftiu e Agim Bahtiri- anëtar, në mbledhjen e mbajtur me date  06.05.2016 (ditë e premtë ora 12,00 ) shqyrtoi ankesën  e klubit të futbollit  “ BESA “  nga Peja  të dates  06.05.2016  e…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë, në mbledhjen e vetë të mbajtur me datë 06.05.2016 (ditë e premte, ora 14.00) shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar e komisionit si dhe inicimet e filluara nga ana e Komisarit të Garave pas përfundimit të ndeshjeve …

Vendimet

Inicim disiplinor 

Komisari i Garave i Raiffeisen Superligës dhe Ligës së Parë, në mbledhjen e mbajtur më datën 06.05.2016, pasi shqyrtoi materialin e zyrtarëve të ndeshjeve lidhur me rregullsinë e fillimit dhe përfundimit të ndeshjeve të Kampionatit 2016/17 dhe të dhënave nga Protokolet zyrtare, duke u bazuar në…

Lajmet

De Biasi uron FFK-në 

Në vazhdën e telegram-urimeve që po i arrijnë FFK-së dhe kryetarit Fadil Vokrri me rastin e pranimit të FFK-së në UEFA sot një urim i veçantë është edhe urimi i përzgjedhësit të Kombëtares së Shqipërisë, z. Gianni de Biasi, i cili uron kryetarin Vokrri dhe…

P