Lajme

Vendimet

Inicime disiplinore 

Komisari i Garave i Raiffeisen Superligës dhe Ligës së Parë, në mbledhjen e mbajtur me datën 18.09.2015, pasi shqyrtoi materialin e zyrtarëve të ndeshjeve lidhur me rregullsinë e fillimit dhe përfundimit të ndeshjeve të Kampionatit 2015/16 dhe të dhënave nga Protokolet zyrtare, duke u bazuar…

Kryesore

Përfaqësuesja e Kosovës udhëtoi në Durrës 

Sot më 18 shtator Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave , të cilës i prinë përzgjedhësja Afërditë Fazlija, udhëtoi për në Durrës, ku nesër do të zhvillojë një ndeshje me Kombëtaren “A” të Shqipërisë. Para nisjes futbollistet e përfaqësueses i ka përshëndetur dhe ua ka uruar…

Lajmet

Drita shijoi fitoren e dytë 

Skuadra e Dritës ka shënuar fitoren e dytë në këtë edicion të Raiffeisen Superligës. Gjilanasit, të enjten, në ndeshjen e fundit të javës së 5-të, e kanë mposhtur Besën, me rezultat 1:0. Të dyja skuadrat patën shumë mundësi të mira shënimi, duke qëlluar edhe shtyllat….

Statistika

Statistikat e Raiffeisen Superligës pas javës së katërt 

 Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 4-t: renditja e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar e  statistika tjera interesante. [su_document url=”http://mediavision-ks.com/federata/wp-content/uploads/2015/09/Statistikat-e-Superliges-se-Kosoves-pas-Javes-se-4-te.doc” width=”980″ height=”960″]

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Është caktuar orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve për javën e 6-të në Raiffeisen Superligë dhe për javën e 5-të në Ligën e Parë. Në rangun elitë kjo javë hapet me ndeshjen Istogu-Gjilani, që luhet të shtunën, derisa katër ndeshje tjera zhvillohen të dielën. Javën e 6-të…

Kryesore

Gjilani ia shkakton humbjen e parë kampionit 

Skuadra e Gjilanit ka shënuar fitore në ndeshjen hapëse të javës së 5-të në Raiffeisen Superligë kundër Feronikelit, me rezultat 1:0. Kësisoj, gjilanasit ia shkaktuan humbjen e parë skuadrës kampione në fuqi. Gjilani e shënoi golin e fitores qysh në minutën e 5-të, me një…

P