Lajme

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përberje ; Dugagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtar, në mbledhjen e mbajtur me datë 10.10.2014 ( ditë e premtë ora 14,00 ) shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar e komisionit…

Vendimet

Inicim i procedurës disiplinore 

Komisari i Garave, mbështetur në gjithë materialin e prezantuar, tek Komisioni Disiplinor, për këtë javë, ka gjetur prova për :   INICIM TË  PROCEDURËS DISCIPLINORË  NDAJ: 1.Lojtarit të KF “HAJVALIA, ARMEND KASTRATI, me nr. Licence, 19 dhe libreze 3820, i ndëshkuar me  karton te kuq(…

Kryesore

Kosova e fitoi ndeshjen testuese kundër FC Wil 

Kampi përgatitor i Përfaqësueses së Kosovës që u zhvillua në Zvicër u përmbyll me fitore në takimin kontrollues-miqësor me skuadrën zvicrane FC Wil. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin e Wil-it “IGP Arena” zgjoi interesim të madh ndër bashkatdhetarët tanë në Zvicër, kurse Përfaqësuesja e Kosovës tregoi…

Vendimet

Inicime të procedurës disiplinore 

Komisari i Garave të Raiffeisen Superligës, mbështetur në gjithë materialin e prezantuar, tek Komisioni Disiplinor, për këtë javë, ka gjetur prova për : INICIM të  PROCEDURËS  DISCIPLINORE  ndaj:   3.1. Personit zyrtar të ndeshjes Bekim Haxhibeqiri i KF”RAHOVECIT”, (motiv- kundërshtim ne vendimet e referit në…

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 10-të 

Me ndeshjet ndërmjet Feronikelit e Drenicës dhe Llamkos Kosovës e Ferizajt, që zhvillohen të martën në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, përkatësisht në “Ferki Aliu” në Vushtrri nis java e 10-të në Raiffeisen Superligë. Ndërkohë, tri ndeshje tjera luhen të mërkurën, derisa kjo javë përmbyllet…

Lajmet

Trepça barazoi me Llamkos Kosovën 

Skuadra e Trepçës nuk ka arritur më shumë se një barazim në duel me skuadrën kampione në fuqi, Llamkos Kosovën. Kjo ndeshje u mbyll me shifrat 1:1 dhe ishte e fundit e javës së 9-të në Raiffeisen Superligë, derisa u zhvillua në stadiumin “Adem Jashari”…

Vendimet

Disiplinori, gjoba për Lushtakun e Hajrizin 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në mbledhjen e mbajtur me datë 08.10.2014 ( ditë e merkure ora 10,00 ) shqyrtoi procedurat e hapura disiplinore nga mbledhja e kaluar me datë 07.10.2014, konform Dispozitave të Rregullores disiplinore sjelli këto     V E N D…

Vendimet

Vendimet e Komisarit të Garave 

Komisari i garave i Ligës së Parë, në cilësi të udhëheqësit të garave në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, më datën 07 .10.2014, në procedurën e regjistrimit të ndeshjeve të javës së 7-të e Ligës së Parë (kategoria e seniorëve) të vlefshme për…