Lajme

Vendimet

Inicime disiplinore 

Komisari i Garave i Raiffeisen Superligës dhe Ligës së Parë, në mbledhjen e mbajtur më datën 03.05.2016, pasi shqyrtoi materialin e zyrtarëve të ndeshjeve lidhur me rregullsinë e fillimit dhe përfundimit të ndeshjeve të Raiffeisen Superligës dhe Ligës së Parë dhe të dhënave nga Protokolet…

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të mesjavës 

  Është caktuar orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 29-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 26-të në Ligën e Parë.   Raiffeisen Superliga – Java e 29-të, në orën 15.00 E mërkurë, 04.05.2016 Hajvalia – Trepça ‘89        …

Kryesore

Vokrri e Salihu u pritën nga presidenti Thaçi 

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri dhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu, në prag të nisjes për në Budapest, janë pritur sot nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi. Me këtë rast kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri falënderoi presidentin dhe institucionet e vendit,…

Kryesore

Istogu e mposhti Hajvalinë 

  Skuadra e Istogut ka shënuar fitore në ndeshjen hapëse të javës së 28-të në Raiffeisen Superligë, duke e mposhtur Hajvalinë, me rezultat 1:0. Golin e vetëm në sfidën e zhvilluar në stadiumin “Demush Mavraj” e realizoi Besmir Fetahu, në minutën e 90-të. Me këtë…

P