Lajme

Lajmet

Fitore të skuadrave vendase 

Java e 20-të në Raiffeisen Superligë është mbyllur me katër ndeshjet e sotme. Karakteristikë e kësaj jave është fakti që skuadrat mysafire nuk fituan asnjë pikë. Feronikeli e Prishtina shënuan fitore të reja, duke përforcuar dy pozitat e para në renditje. Skuadra kryesuese, Feronikeli, e…

Lajmet

Fitore të Trepçës'89 dhe Besës 

Sot janë zhvilluar dy ndeshje në kuadër të javës së 20-të në Raiffeisen Superligë. Trepça’89 dhe Besa kanë shënuar fitore para tifozëve të vet. Trepça’89 e mundi Vëllaznimin, me rezultat 2:0, në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Të dy golat mitrovicasit i shënuan në pjesën…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë, në mbledhjen e vet të mbajtur me date 30.03.2015 (ditë e hënë  ora 14,00 ) shqyrtoi procedura e hapura nga mbledhja e kaluar e Komisionit Disiplinor datë 27.03.2015 ) si dhe inicimet e zhvilluara nga ana e komisarëve të…

Vendimet

Inicim i procedurës disiplinore 

1.Ndaj Perfaqesuesit zyrtar te KF “ Rahoveci” Gazmend Daka  ( motivi-largim nga bankina per  fyerje dhe sjellje jo sportive ndaj asistentit te dyte Bujar Haradinaj ne ndeshjen Kf R ahoveci – Kf Ballakani e zhvilluar me dt 28.03.2015 e zhviluar ne Rahovec)   KËSHILLË JURIDIKË: Pala…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në mbledhjen e vet të mbajtur me datë 27.03.2015 (ditë e premte ora 14,00 ) shqyrtoi procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara nga ana e komesarit të garave pas përfundimit të ndeshjeve të…

Lajmet

Gjilani, çerekfinalisti i fundit 

Tashmë dihen të gjitha skuadrat çerekfinaliste të Digitalb Kupës së Kosovës në futboll. Biletën e fundit për në këtë rreth të kësaj gare e ka siguruar Gjilani, që para tifozëve të vetë, të enjten, e ka mposhtur Ferizajn, me rezultat 2:0. Të dy golat gjilanasit…

Lajmet

Pritje e ngrohtë për delagacionin e FFK-së në Nordhorn 

Sot më 26 mars, në stadiumin e skuadrës Eintracht Nordhorn, drejtuesit e kësaj skuadre, bashkë me krerët e FFK-së, mbajtën një konferencë për media. Fillimisht drejtuesve të FFK-së, kryetarit Fadil Vokrri, sekretarit Eroll Salihu, përzgjedhësit të përfaqësueses Albert Bunjaku dhe kapitenit Samir Ujkani, mirëseardhje ju…

P