Lajme

Lajmet

Besa-Hajvalia, hap edicionin e ri në Raiffeisen Superligë 

Ndeshja ndërmjet Besës dhe Hajvalisë, që zhvillohet të shtunën, në stadiumin “Shahin Haxhiislami”, do ta çelë perden e edicionit të ri në Raiffeisen Superligë. Ky edicion pritet të sjellë përfundimisht thyerjen e izolimit shumëvjeçar të futbollit kosovar dhe daljen e skuadrave tona në Evropë. Ndërkohë,…

Kryesore, Lajmet

U mbajt seminari me zyrtarë të klubeve 

Sot më 18 gusht në kuadër të përgatitjeve  për fillimin e edicionit  të ri të futbollit 2015 – 2016, Federata e Futbollit e Kosovës në ambientet e hotelit ” Sirius” në Prishtinë mbajti një seminar me drejtorë, sekretarë dhe administratorë të klubeve të futbollit. Të pranishmit i…

Kryesore

Reagim i FFK-së 

Pas publikimit të një lajmi në portalin “presheva.jone” dhe e përcjellur edhe nga gazeta “Zeri” jemi të indinjuar nga fakti se nuk shprehin realitetin e vërtetë, gjë që e demanton emaili dhe korrespondenca zyrtare nga UEFA që mund të shoh dhe të bindet opinioni i mbarë. Ndaj…

Lajmet

Ndryshon termini i seminarit për gjyqtarë dhe kontrollorë 

Me propozimin e Federatës Shqiptare të Futbollit – Komisionit  për arbitra është bërë ndryshimi i termineve kohore të programit për seminarin e gjyqtarëve dhe kontrollorëve  i paraparë për datat 14 dhe 15.08.2015. Nga shkaku i angazhimeve  të parapara nga ana e instruktorëve të arbitrimit  në kuadër të…

Kryesore

Vokrri e Salihu u pritën nga ministri Shala 

Sot më 6 gusht kryetari i FFK-së, Fadil Vokrri dhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu u pritën nga ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala. Krerët  e FFK-së e njohën misnitrin Shala për përpjekjet që FFK-ja po bën në ndërkombëtarizimin e futbollit dhe anëtarësimin…

Vendimet

Konfirmimi i delegatëve deri më 14 gusht 

Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës në mbledhjen e vet të mbajtur më datën 31.08.2015 (ditë e premte ora 14,00 ) mori                                   V  E  N  D  I  M Kuvendi  i punës të mbahet me datë 04.09.2015 (ditë e premte) Ju lutemi  të gjitha…

P