Lajme

Lajmet

Së shpejti do të krijohet Liga e Veteranëve 

11 mars, 2019 – Presidenti Agim Ademi, në shoqëri të anëtarit të KE-së, Luan Vokshi, ka pritur, sot, iniciatorët e krijimit të Ligës së Veteranëve; Betim Qerkini, Avni Shala, Enes Shosholli dhe Agim Maliqi. Me këtë rast, ata, e njoftuan presidentin Ademi për nismën e…

Kryesore

Presidenti Ademi priti gjeneralin Sylejman Selimi 

11 mars, 2019 – Presidenti Agim Ademi ka pritur sot ish-Komandantin e Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, më pas edhe të TMK-së e FSK-së, gjeneralin Sylejman Selimi, e ku të pranishëm ishin edhe nënkryetari Bakir Burri, anëtari i KE-së, Luan Vokshi, sekretari i përgjithshëm,…

Kryesore

Feronikeli bindës, fiton edhe Prishtina 

10 mars, 2019 – Sot janë zhvilluar tri ndeshje në kuadër të javës së 22-të në IPKO Superligë. Feronikeli ka shënuar fitore me rezultat bindës, 3:0 në duel me Gjilanin në stadiumin “Rexhep Rexhepi”. Kastriot Rexha ka shënuar dy herë (24’, 38’) derisa me një…

Kryesore

Llapi e Drita fitojnë në shtëpi 

9 mars, 2018 – Sot janë zhvilluar dy ndeshjet e para në kuadër të javës së 22-të (të fundit të fazës së dytë) në IPKO Superligë. Llapi ka shënuar fitore para tifozëve të vet në duel me Trepçën’89, në një ndeshje që ka prodhuar katër…

Lajmet

Orari i Ligës së Femrave dhe Ligës së Dytë 

Superliga e Femrave – Java e 14               09-10.03.2019 ————————————————————————————— Bazeli 2015 – Llapi, e shtunë, 13:00, Kaçanik Gjyqtarët: Mentor Ajeti, Granit Hyseni, Driton Preniqi Delegat: Bukurije Aliu ————————————————————————————— Drenica – Liria, e shtunë, 14:00, Skenderaj Gjyqtarët: Bajram Gashi, Liridon…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor  i shkallës së parë në përbërje; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu  e Avni Shala anëtarë në mbledhjen e vet të mbajtur me datë 08.03.2019 ditë e premte, shqyrtoi  procedurat e hapura nga mbledhja e kaluar si dhe inicimet e filluara disiplinore…

Kryesore

Filloi kursi për trajnerët e portierëve 

8 mars, 2019 – Sot ka nisur kursi i parë i trajnerëve për portierë në kuadër të projektit “Grassroots”. Ky kurs do të zgjasë 3 ditë, derisa në të po marrin pjesë 37 trajnerë të portierëve, si dhe trajnerë të grupmoshave të reja. Ky kurs…