Lajme

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni disiplinor i shkallës së pare në mbledhjen e mbajtur me datë 20.11.2015 ( ditë e premtë ora 14,00 ) shqyrtoi procedurat e inicuara disiplinore nga ana e komesarëve të garave, pas përfundimit të ndeshjeve nga java e fundit dhe për të njejtat duke iu…

Vendimet

Inicime Disiplinore 

Komisari i Garave i Raiffeisen Superligës dhe Ligës së Parë, në mbledhjen e mbajtur më datën 20.11.2015, pasi shqyrtoi materialin e zyrtarëve të ndeshjeve lidhur me rregullsinë e fillimit dhe përfundimit të ndeshjeve të RaiffeiseSuperliges dhe Liges se Pare dhe të dhënave nga Protokolet zyrtare,…

Statistika

Statistikat e Raiffeisen Superligës pas javës së 15-të 

Statistikat e përgjithshme të Raiffeisen Superligës pas javës së 15-të: Renditja e plotë e golashënuesve, paraqitjet e gjyqtarëve, kartonët, statistikat e futbollistëve, periudha e golave të shënuar etj. [su_document url=”http://federata.bega07.com/wp-content/uploads/2015/11/Statistikat-e-Raiffeisen-Superliges-Java-14-1.docx” width=”980″ height=”960″] Statistikat mund t’i shkarkoni këtu  

Lajmet

Gjyqtarët e ndeshjeve të fundjavës 

Është caktuar orari dhe gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 16-të në Raiffeisen Superligë dhe të javës së 15-të në Ligën e Parë. Në elitë, të shtunën, do të zhvillohen dy ndeshje. Në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas, skuadra kryesuese, Feronikeli do të jetë mikpritëse…

Lajmet

Besa e Vushtrria fituan si mysafire 

Sot janë zhvilluar katër ndeshje në kuadër të javës së 15-të në Raiffeisen Superligë. Në dy ndeshje fitores iu gëzuan skuadrat mysafire, njëri ballafaqim përfundoi pa fitues, derisa vetëm Liria arkëtoi tri pikë si vendase. Për fitoren e Lirisë në shtëpi u përkujdes Florim Bërbatovci,…

Lajmet

FC Kosova Cyrih fitoi me penallti ndaj Feronikelit 

Sot më 17 nëntor në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas është zhvilluar ndeshja revyale ndërmjet fituesit të Kupës së Kosovës KF ”Feronikeli” dhe skuadrës fituese të Kupës së Kosovës për klubet shqiptare të futbollit në diasporë FC”Kosova” nga Cyrihu. Ndeshja u zhvillua në një atmosferë…

Lajmet

Gjilani-Hajvalia mbyllet pa fitues 

Gjilani dhe Hajvalia e kanë mbyllur pa fitues dhe pa gola ballafaqimin e tyre që u zhvillua sot në Stadiumin e Qytetit në Gjilan, në kuadër të javës së 15-të në Raiffeisen Superligë. Të dyja skuadrat zhvilluan një lojë të hapur dhe patën mundësi shënimi,…

P