Sot është bërë tërheqja e shortit për gjyqtarët e ndeshjeve për javën e 8-të në Raiffeisen Superligë dhe për javën e 7-të në Ligën e Parë.
Raiffeisen Superliga, java e 8-të:
E shtunë, 28.09.2013 nga ora 16.00
Skenderaj:Feronikeli-Drenica, M.Baliu,J.Musolli,F.Sekiraça,F.Tahiri
E diel, 29.09.2013 nga ora 16.00
Drita-Hajvalia,E.Janovaliu, L.Nuhadri,M.Qehaja,G.Nuza
Trepça ‘89-Fushë Kosova, T.Maloku,A.Latifi,A.Latifi,G.Shala
Hysi-Trepça, H.Hajdari, D.Preniqi,K.Bajrami,A.Tahiri
Ferizaj-Besa, S.Isufi, S.Berisha,G.Mehmeti,B.Fejzullahu
Prishtina-Llamkos Kosova, B.Kosumi,E.Baliqi,I.Kabashi,I.Kelmendi
Liga e Parë, java e 7-të:
E shtunë, 28.09.2013 nga ora 16.00
Gjilani-Lepenci, B.Batalli,A.Potgoku,N.Hysenaj
Istoguy-Kosova (P), B.Sejdiu,D.Rrahmani,B.Berisha
Llapi-Rilindja, V.Kërçeli,S.Reçica,H.Osmani
KEK-u-Ballkani, B.Gashi,L.Gegaj,N.Ibrahimi
Ramiz Sadiku-Flamurtari, Sh.Murtezi,B.Haradinaj,H.Ademi
2 Korriku-Dukagjini, L.Mustafa,B.Selimaj,B.Këpuska
E diel, 29.09.2013 nga ora 16.00:
Ulpiana-Liria,L.Hasani,V.Kelmendi,A.Shala
Pejë: Deçani-Vëllaznimi, B.Jahmurati,O.Krasniqi,N.Bala.
Liga e Dytë – Grupi A
Java e 4-t
E shtunë
Arbneshët – Vicianumi                     (Hasan Llalloshi, Admir Krasniqi, Lulzim Ademqaj)
Luftëtari – Drini                                (Eroll Jonuzi, Hekuran Osmani, Minir Kadrija)
E diel
Artakolli – Opoja                              (Arben Fazlia, Enver Gashi, Egzon Kuqi)
Behari – Minatori                              (Egzon Tahiri, Emin Emini, Ismail Zejnullahu)
18 Korriku – Rahoveci                     (Adnan Ademi, Fatmir Abrashi, Kujtim Pantina)
Lugu i Baranit – Besa                        (Selim Hajdari, Granit Hyseni, Ilir Mehmeti)
Rilindja e Kosovës – Liria M           (Labinot Metaj, Elvis Bicaj, Ahmet Blakaj)
Liga e Dytë – Grupi B
Java e 4-t
E shtunë
Pasjane 001 – Vllaznia (P)               (Fatlum Jashari, Enis Bejtullahu, Burim Jashanica)
E diel
Kaolini – Bashkimi                           (Visar Kastrati, Kujtim Krasniqi, Lulzim Statovci)
Vitia – Kastrioti                                (Valon Bajgora, Liridon Selmani, Kushtrim Maloku)
Tefik Çanga – Besëlidhja                  (Arbnor Jakupi, Gëzim Ibrahimi, Premtim Hyseni)
Vjosa – Ardhmënia                            (Lulzim Ademqaj, Bajram Kabashi, Arbër Krasniqi)
Studenti – Kamenica                         (Valon Abazi, Ramadan Berisha, Benjamin Raqa)
E hënë:
Galaksia – Rinia                                (Fitim Sadriu, Hysen Rrahmani, Arlind Osmani)
Juniorët – Superliga
Java e 6-të,
E shtunë:
Drita – Hysi                                       (Erdall Zasella, Granit Koci, Florie Sadiku)
E diel:
Gjilani – Besa                                    (Miftar Avdyli, Valon Gara, Petrit Rama)
Drenica – 2 Korriku                          (Besnik Meholli, Emin Emini, Florie Sadiku)
Llapi – Kosova (V)                            (Skender Halimi, Hilmi Zariqi, Bekim Rudari)
Rilindja – F. Kosova                          (Përparim Jakupi, Visar Hyseni, Vullnet Maliqi)
Flamurtari – Trepça ’89                    (Valon Musolli, Bedri Beshiri, Gentrit Restelica)
R. Sadiku – Vëllaznimi                     (Festim Dogani, Pashtrik Burrniku, Butrint Kyqyku)
E hënë:
Prishtina – Feronikeli                       (Besnik Meholli, Fixhrie Sadiku, Emin Emini)
Juniorët – Liga e Parë
Java e 4-t
E shtunë
Lepenci – Trepça                           (Qëndrim Vata, Xhelal Sejdiu, Besnik Dërguti)
Bardhi – Liria                                 (Mervan Bejtullahu, Besnik Bunjaku, Albion Ramadani)
Hajvalia – Gjakova                         (Liridon Selmani, Liridon Bunjaku, Enis Zullufi)
E diel
Dragash Sport – KEK-u                    (Admir Krasniqi, Hasan Llallo, Ernest Kume)