screenshot_20161102-1315014 nëntor, 2016 – Është caktuar orari dhe është bërë delegimi i gjyqtarëve për ndeshjet e Vala Superligës, Ligës së Parë, Ligës së Dytë, Superligës së Juniorëve dhe Raiffeisenligës së Kadetëve. Në elitë, të shtunën, do të luhen dy ndeshje. Kampioni në fuqi, Feronikeli do të jetë mikpritës i Gjilanit, derisa Drenica e pret në shtëpi Hajvalinë.
 
Vala Superliga, java e 13-të, të gjitha ndeshjet zhvillohen në orën 13.00
E shtunë, 05.11.2016
Feronikeli – Gjilani
B.Kosumi, A.Ejupi, G.Mehmeti, K.Vula
Drenica – Hajvalia
M.Bejtullahu, B.Morina, I.Kabashi, M.Baliu
E diel, 06.11.2016
Drita – Trepça ’89
B.Gashi, F.Sekiraqa, E.Zeqiri, I.Shuleta
Prishtina – Liria    (ndeshja zhvillohet në Mitrovicë në stadiumin “Riza Lushta”)
S.Isufi, J.Musolli, V.Kelmendi, F.Tahiri
Trepça – Llapi
B.Jahmurataj, L.Muhadri, M.Berisha.G.Shala
Ferizaj – Besa
H.Hajdari, D.Prenqi, A.Latifi, N.Rraci

Liga e Parë, java e 13-të; të gjitha ndeshjet zhvillohen në ora 13.00
E shtunë, 05.11.2016
2 Korriku  – Vitia
V.Iberdemaj, D.Muriqi, T.Iberdemaj
Ramiz Sadiku – Deçani
I.Mehmeti, A.Bucolli, P.Burrniku
E diel, 06.11.2016
Vëllaznimi – Fushë Kosova (Ndeshja zhvillohet në ora 12.00)
D.Qaka, G.Hyseni, E.Bicaj
Vushtrria – Rahoveci
S.Hajdari, A.Jakupi, F.Jashari
KEK-u – Vllaznia (P)
B.Ajeti, L.Statovci, J.Gashi
Ulpiana – Ballkani
L.Fejza, H.Lllallo, E.Kume
Flamurtari – Istogu
E.Zasella, H.Ademi, B.Hyseni
Kosova (P) – Dukagjini
Sh.Murtezi, B.Bunjaku, S.Reqica

 
Superliga Juniorët, java e 12-të, ndeshjet luhe në orën 11:00
E shtunë
Besa – KEK-u
A.Krasniqi, K.Gaxholli, A.Gashi
Vëllaznimi-Llapi
A.Jakupi, E. Dermaku, B. Halili
Trepça’89 – Gjakova
E.Podvorica,  A. Zeqiri, G, Bullatovci
E diel
Drenica – Feronikeli
F.Rama, M. Fejzullahu, M. Hajdari
Hajvalia – Trepça
G.Koci, R. Halimi, L. Azemi
2 Korriku – Flamurtari
A.Halilaj, G. Germizaj, T. Haxhimusa
Ramiz Sadiku – Vushtrria
B.Berisha, G.Musolli
E hënë
Prishtina – Liria
N.Boshtraj, E. Muriqi, G. Jahaj
 
Raiffeisenliga Kadetët, java e 9-të
E shtunë
Drita – Trepça’89 (në orën 10:00)
A.Halilaj, F. Kqiku, P. Rama
Drenica – Gjilani (13:00)
M.Hamiti, V. Kupina, B. Kaqiu
Besa – Ferizaj(11:00)
B.Osmani, E. Aliaj, G. Gashi
Liria – Prishtina (11:00)
K.Metaj, E. Dakaj, F. Alihajdaraj
Trepça – Hajvalia (11:00)
B.Hamiti, F. Govori, G. Thaqi
Llapi – Feronikeli (11:00)
V.Dogani, A. Haxhiu, K. Berisha
Liga e Dytë, Grupi A, java 12-të, ndeshjet luhen në orën 13:00
E diel
Minatori – Dardana
V.Musolli, R. Bekteshi, B. Hyseni
Kaolini – Kika
L.Bunjaku, K. Maloku, G. Restelica
Tefik Çanga – Kastrioti
G.Ibrahimi, E. Bejtullahu, P. Hyseni
18 Korriku – Galaksia
I.Zejnullahu, F. Sadiku, E. Tahiri
 
E hënë
Bashkimi (Gj) – Bashkimi (K)
K.Pantina, A. Hamza, A. Ademi
Liga e Dytë, Grupi B, java 12-të, ndeshjet luhen në orën 13:00
E diel
Iliria – Lugu i Baranit
A.Krasniqi, L. Shala, L. Ademaj
Onix Banje – Leshani
K.Krasniqi, B. Beshiri, A. Hyseni
Dukagjini – Opoja
G.Zogaj, A. Ukzmajli, B. Dërguti
Luftëtari – Ratkoci
L.Metaj, A. Qelaj, A. Bajramaj
Australia – Gryka
A.Fazlia, B. Haxhikadria, E. Kuqi
Behari – Përparimi
V.Hoxha, F. Jakupi, H. Osmani
E hënë
Dushkaja – Ujvara e Malishevës
M.Ajeti, A. Zhegrova, A. Bullatovci