Author: ffk

Lajmet

Arbëria – Feronikeli përfundon pa fitues 

29 shtator, 2020 – Sot u zhvillua ndeshja e parë e javës së 4-t në Superligë, ndërmjet Arbërisë dhe Feronikelit, e cila u mbyll pa fitues dhe pa gola, 0:0. Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Agron Rama” në Obiliq ishte interesante, e ku të dyja…

Vendimet

Vendimet e Komisionit të Garave 

Komisioni i Garave i Superligës në përbërje: Abdyl Bellopoja, Isak Ejupi dhe Agim Kastrati në mbledhjen e mbajtur më datën 28.09.2020, lidhur me regjistrimin e ndeshjeve të Superligës dhe Ligës së Parë për Kampionatin 2020/2021, administroi tërë materialin e prezantuar nga zyrtarët e ndeshjeve, andaj…

Lajmet

Përballja Gjilani-Ballkani mbyllet pa gola 

27 shtator, 2020 – Sot është zhvilluar një ndeshje në kuadër të javës së 3-të në Superligë. Gjilani dhe Ballkani e kanë mbyllur përballjen e tyre pa fitues dhe pa gola, në një ndeshje mjaft interesante dhe me lojë të fortë e me disa raste…

P