Category: Lajmet

Lajmet

Ballkani fiton me përmbysje ndaj Prishtinës 

28 tetor, 2020 – Janë zhvilluar ndeshjet e javës së 9-të në Superligë. Skuadra kryesuese, Ballkani ka shënuar fitore në shtëpi kundër Prishtinës, me përmbysje të rezultatit në fund të takimit, me shifrat 2:1. Prishtina kaloi në epërsi në minutën e 34-t me golin e…

Lajmet

U mbajt seminari me klubet dhe zyrtarët e futsallit 

Për dy ditë radhazi në selinë e FFK-së është mbajtur seminari me klubet e Superligës, Ligës së Parë dhe delegatët e futsallit. Në këtë seminar u diskutua për ndryshimin e rregullave të futsallit, për të cilat para pjesëmarrësve ligjëruan gjyqtari me stemë të FIFA-s, Besar…

P