Grassroots

Kryesore

Reagim i FFK-së 

Federata e Futbollit e Kosovës nëpërmjet këtij reagimi dëshiron të sqarojë opinionin për dy çështje të cilat gjatë ditës së djeshme morën vëmendje, por që u shfrytëzuan nga media dhe njerëz të caktuar që të krijojnë thashetheme ndaj FFK-së. Çështja e parë është pezullimi i…

Vendimet

Vendimet e Komisionit Disiplinor 

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Dukagjin Zefi – kryetar dhe Luan Salihu e Avni Shala – anëtarë, në mbledhjen e mbajtur me datë 11.08.2020, shqyrtoi procedurat e hapura disiplinore nga mbledhja e kaluar e komisionit mbajtur me datë 28.07.2020 dhe për të…

Kryesore

UEFA pezullon ndeshjen Drita – Linfield 

11 gusht, 2020 – Ndeshja finale e parakualifikimeve për Ligën e Kampionëve, ndërmjet kampionit të Kosovës, Dritës dhe kampionit të Irlandës së Veriut, Linfield, e paraparë për t’u zhvilluar sot në Nion në orën 18:00 është pezulluar. Ky vendim është marrë pasi autoritetet shëndetësore të…

Kryesore

Urimi i presidentit Ademi për Dritën 

Presidenti Agim Ademi e ka uruar KF “Drita” për fitoren e arritur në ndeshjen e sotme kundër kampionit të Andorës, Inter d’Escaldes, me rezultat 2:1. Mesazhi i urimit i presidentit Ademi: Përgëzime Dritës për fitoren e arritur sonte në ndeshjen gjysmëfinale të parakualifikimeve për Ligën…

P