19 tetor, 2019 – Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino i ka dërguar letër-urimi presidentit Agim Ademi, i cili sot e feston ditëlindjen. Në këtë letër-urimi Infantino i ka uruar presidentit Ademi shëndet, lumturi e suksese në jetën personale dhe atë profesionale.

Më poshtë është urimi i presidentit Infantino;